Co to jest WyTwórnia?

WyTwórnia to otwarte miejsce do współpracy kulturalnej, swobodnej wymiany myśli i kolektywnego działania na rzecz kultury w Częstochowie. To także przestrzeń przeznaczona do twórczego odpoczynku. Dzięki WyTwórni zainteresowane osoby mogą realizować różnego rodzaju działania artystyczne, a przez to zwiększać dostęp do oferty kulturalnej w mieście. To tutaj możemy wspólnymi siłami zrobić więcej, podzielić się z innymi swoim talentem. Tutaj możemy spotkać ciekawych ludzi, miło spędzić czas i rozwijać w sobie to, co najlepsze.

Po co i dla kogo jest WyTwórnia?

WyTwórnia powstała z potrzeby stworzenia miejsca, do którego każdy może przyjść. Miejsca, w którym możemy twórczo wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę, a także wymieniać się pomysłami. Chcemy więc wspólnie tworzyć, pracować i odpoczywać. Chcemy ze sobą rozmawiać i razem dążyć do wspólnych celów. Naszym podstawowym celem jest wspieranie działań twórców, animatorów i ludzi z pasją oraz każdej osoby, która po prostu szuka dla siebie przyjaznego miejsca do pracy.

Jak włączyć się do WyTwarzania?

WyTwórnia to także Ty. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Zatem jeśli chcesz dołączyć, wesprzeć naszą inicjatywę i wspólnie z nami ja rozwijać, odezwij się. Jesteśmy otwarci. Czekamy na ludzi, którzy podobnie jak my chcą pokazać, że Częstochowa nie ma się czego wstydzić i może być znaczącym punktem na kulturalnej mapie Polski.